TRANSMISJA LIVE W SYSTEMIE PPV

Informacje o kanale

Zapraszamy  już 25 czerwca br. o godzinie 11.00 na I edycję  Smart City Wielkopolska.

Smart City Wielkopolska ma być platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla wielkopolskich miast. To miejsce spotkań przedstawicieli samorządu z naukowcami, specjalistami i praktykami, którzy wspólnie będą poszukiwali najlepszych rozwiązań i możliwości współpracy. Dlatego oprócz ciekawych wykładów i debaty, wydarzenie ma być pomostem do realnych, międzyregionalnych projektów smart city.

Pomysł na to wydarzenie powstał dzięki współpracy Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji z Miastem Poznań.

Miastami partnerskimi, współtworzącymi konferencję są Gniezno, Konin, Leszno, Ostrów Wielkopolski i Piła.

Po oficjalnym powitaniu, konferencję rozpocznie wystąpienie dr. hab. inż. Aleksandra Orłowskiego, eksperta w dziedzinie zarządzania miastem i budowy smart cities, który swoją prelekcję poświeci podejściu strategicznemu do smart city w urzędach miejskich. Wydarzenie uświetnią swoimi prezentacjami przedstawiciele: IBM Poland & Baltics, PCSS, Sweco Consulting Sp. z o. o., Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Miasta Konin oraz Urzędu Miasta Poznania. Poruszone zostaną wątki transformacji cyfrowej, e-urzędu, otwartych danych, cyfrowych rozwiązań, partycypacji społecznej w zarządzaniu miastem, a także innowacyjnych metod gospodarowania zasobami wodnymi i zielonymi przestrzeniami oraz efektywności energetycznej i zarządzania fotowoltaiką. Nie zabraknie też tematu finansowania współpracy i projektów smart city w Wielkopolsce.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom cywilizacyjnym przed jakimi stajemy, chcemy wykorzystać najlepsze rozwiązania krajowe oraz międzynarodowe. Zależy nam na stworzeniu miejsca do poszukiwania wspólnych celów i określania faktycznych potrzeb wielkopolskich miast. Wymiana dobrych praktyk, doświadczeń i wiedzy w zakresie smart city, a także innowacyjne przykłady z regionów mogą stać się inspiracją dla uczestników i początkiem ciekawych projektów z innymi miastami.  

Pomimo różnic demograficznych i wielkościowych, motywacją dla wszystkich miast jest konsekwentne podnoszenie jakości życia mieszkańców, a także budowania miast możliwie przyjaznych, nowoczesnych i bezpiecznych w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu wielkopolskich miast może być to początek długotrwałej i owocnej współpracy regionalnej.


ORGANIZATOR:

PARTNERZY:W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z właścicielem kanału: bok@ppv-stream.pl

© 2018 PPV Stream

Pomoc:     bok@ppv-stream.pl